Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#451 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 červen 2009 - 07:13:00

Mám PORST 135E. a zajímalo by mne jak je to s nastavováním clony/času. v hledáčku je stupnice 2,7-16 a u ní ručička, ale ta se nepohne ať dělám co dělám. znáte ten stroj někdo? je tam knoflíková baterka, ale nevím k čemu je. CdS by snad měl fungovat bez baterek ne?

Porst 135E je ve skutečnosti Cosina 35FR.
Napájení je 1x SR44 (alkalický článek velikost 675) pro expozimetr a 2x AA (tužková baterie) pro blesk. Bez baterií nefunguje.
Expozice je plně automatická, programová, clona v rozsahu 2,7 - 16 současně s časem 1/64 až 1/360.
Pokud po vložení (dobré) baterie pro expozimetr a při vypnutém blesku se ručka po namáčknutí spouště nepohybuje, je v aparátu porucha.
Další údaje zde http://www.kamera-ge...orst_135e_d.htm a zde http://www.collectio...osina_35_fr.php
  • 0

#452 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červen 2009 - 07:46:22

no zalezi co myslis "drahe" telo, co je tvuj strop? Napr prave Dubraro nabizi myslim Bessu R za slusny peniz. K tomu si muzes poridit napr. Jupitera 50ku a Voigtl. Pancake 35ku takze za rozumny peniz.

A bessa R s ruskejma sklama ostří bez problému? Docela mě to zajímá.
  • 0

#453 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červen 2009 - 08:43:03


no zalezi co myslis "drahe" telo, co je tvuj strop? Napr prave Dubraro nabizi myslim Bessu R za slusny peniz. K tomu si muzes poridit napr. Jupitera 50ku a Voigtl. Pancake 35ku takze za rozumny peniz.

A bessa R s ruskejma sklama ostří bez problému? Docela mě to zajímá.

Zatím jsem našel na různých rangerfinderforum.com apod, ze industar 61 nebo jupiter-8 je na Besse R bez problému. Jupiter 35/2.8 pravděpodobně nebude vhodný kvůli konstrukci. Máte někdo zkušenost s Jupiterem 85/2?
  • 0

#454 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 červen 2009 - 09:08:27

[quote name="Notorius"][quote name="Notorius"][quote] Máte někdo zkušenost s Jupiterem 85/2?[/quote]

Ja jo :D, pouzival jsem ho chvilku, ale na me je to moc dlouhe,
na kompozici jsem pouzival 90mm ramecek, vzhledem ke svetelnosti a velikosti ramecku se mi s nim blbe ostrilo, komponovalo. Jinak je to super sklo, vcelku tezke. Jinak ty ruska skla zaostruji trochu jinak nez klasicka na leicu/vc. Nekde na rangefinder foru byl navod na kalibraci ruskych skel - nicmene toto bude znas pouze na clone 2, pripadne ..
  • 0

#455 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červen 2009 - 09:11:25

Ja jo :D, pouzival jsem ho chvilku, ale na me je to moc dlouhe,
na kompozici jsem pouzival 90mm ramecek, vzhledem ke svetelnosti a velikosti ramecku se mi s nim blbe ostrilo, komponovalo. Jinak je to super sklo, vcelku tezke. Jinak ty ruska skla zaostruji trochu jinak nez klasicka na leicu/vc. Nekde na rangefinder foru byl navod na kalibraci ruskych skel - nicmene toto bude znas pouze na clone 2, pripadne ..

Dík, přesně takovou opodvěď jsem potřeboval. U mě to je docela oblíbené ohnisko, na slr používám 85/1.8 a jsem spokojenej. I když 50 je moje nejčastěji použivané.
  • 0

#456 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2009 - 17:40:30

Používám Yashicu 35 a často mi přišlo měření expozice jaksi nespolehlivé. Snímač je umístěn nad objektivem na těle a bohužel na něj často působí parazitní zdroje světla ( světlo od okna, žárovka ), které potom stejně v záběru ani nejsou. Tedy dost často jsem měl podexponováno a bylo těžko odhadnout kdy a kolik korigovat. Vzal jsem tedy expozimetr a začal trohu experimentovat. Výsledek je malé stínítko (vidno dle obrázku ), které odstíní tyto zdroje světla a zůží úhel pro měření. Po nasazení jsem zatím protáhl 2 filmy a všechny políčka jsou naexponovány stejně - jedno jako druhé. Tedy zdá se , že to funguje dost slušně. Třeba to někomu pomůže. Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#457 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2009 - 18:15:55

Používám Yashicu 35 a často mi přišlo měření expozice jaksi nespolehlivé. Snímač je umístěn nad objektivem na těle a bohužel na něj často působí parazitní zdroje světla ( světlo od okna, žárovka ), které potom stejně v záběru ani nejsou. Tedy dost často jsem měl podexponováno a bylo těžko odhadnout kdy a kolik korigovat. Vzal jsem tedy expozimetr a začal trohu experimentovat. Výsledek je malé stínítko (vidno dle obrázku ), které odstíní tyto zdroje světla a zůží úhel pro měření. Po nasazení jsem zatím protáhl 2 filmy a všechny políčka jsou naexponovány stejně - jedno jako druhé. Tedy zdá se , že to funguje dost slušně. Třeba to někomu pomůže. Vložený obrázek Vložený obrázek


no a kdepak jsi ho vzal??mně by to pomohlo dost
  • 0

#458 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2009 - 18:26:26

No, nejdřív poměřil, potom nakreslil a potom vyrobil :( . Nebo teda spíš nechal vyrobit na frezce. V případě potřeby by se dalo vyrobit další.
  • 0

#459 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 28 červen 2009 - 19:28:27

No, nejdřív poměřil, potom nakreslil a potom vyrobil :( . Nebo teda spíš nechal vyrobit na frezce. V případě potřeby by se dalo vyrobit další.


Jestli to není složité, drahé a otvravné, hned bych to bral taky ! ;)
  • 0

#460 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2009 - 19:49:48

Nechám to tady ještě chvilku, třeba se ozve ješzě někdo. Pak bych to dal dohromady.
  • 0

#461 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 28 červen 2009 - 21:40:35

Ahojte,
chcel by som prispieť do tohot môjho obľúbeného vlákna jedným pre mňa prekvapivým objavom, Meopťáckou Opemou!
Ja som o tomto aparáte nevedel, až kým sa u mňa náhodou neobjavil. Potom som si niečo našiel, a je to zaujímavý počin (škoda tých 38mm na závite, predstavte si 39mm!)

Keby niekto uvažoval o malom, zaujímavom, a zriedkavom fotoaparáte, nevylúčil by som ho. Je milý, malý, a český! Ak niekto viete viac, sem s infom!

Ja som našiel iba:
http://www.novacon.c...meras/Opema.htm
http://www.camerapedia.org/wiki/Opema

A tunák je nafotená tá moja (ale ide odo mňa zrejme preč):
http://durotomik.smu...576309067_WVaLL
  • 0

#462 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 červen 2009 - 08:18:45

Používám Yashicu 35 a často mi přišlo měření expozice jaksi nespolehlivé. Snímač je umístěn nad objektivem na těle a bohužel na něj často působí parazitní zdroje světla ( světlo od okna, žárovka ), které potom stejně v záběru ani nejsou. Tedy dost často jsem měl podexponováno a bylo těžko odhadnout kdy a kolik korigovat.

To je zajímavé, mě zatím právě tyto Yashicy připadaly poměrně odolné. Uvnitř je totiž fotoodpor umístěn ještě asi v 1cm hlubokém tubusu, který má právě tento účel. Aparáty s čidlem u objektivu jsou na tento problém mnohem náchylnější, někdy prakticky není možné bez sluneční clony dosáhnout uspokojivě přesného měření. Třeba Minolta Himatic 7s má takový (maličký) tubus taky, a hrdě tomu říkají "Contrast Light Compensation".
V případě sériové výroby bych měl o jeden kousek zájem.
  • 0

#463 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 červen 2009 - 19:03:59

No to je pravda. Fotoodpor je zapuštěny dovnitř. Ale typickým příkladem je třeba focení v místnosti, kde svítí víc světel. Tam jsem s Yashicou prakticky nebyl schopný rozumně odfotit. Nebo okno v místnosti. Schválně si to zkus. Stačí nastavit takovou clonu aby se zapla oranžová šipka. Pak se zkus různě točit po místnosti a uvidíš kdy se vypne. Navíc mám podezření, že objektiv je sice zvenku krásně stříbrný, ale háže prasátko přímo do toho fotoodporu. Tím stínítkem se ten úhel přece jenom dost omezí. Cvičně si to můžeš vyzkoušet následovně: při pokusech jsem si odřezal z vršku centrofixu trubičku cca 12 mm dlouhou a nalepil elektrikářskou páskou na čidlo. Zkus, jestli zjistíš rozdíl.
Těch clonek nechám udělt cca 5, ale bude to trvat asi týden. Pak to domluvíme.
  • 0

#464 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 červen 2009 - 19:58:10

Ta opema je fakt krásné a to skléčko, kolik má lamelek, a jaké je krásně kovové, hezké!!! Jaké to má časy, jaký hledáček?
  • 0

#465 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 448 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 29 červen 2009 - 20:06:31

fotil jsem Opemou, testoval jsem si ji, ale s jinym sklem Belar 2,8/45. casy B, 1/25, 1/50, 1/100, 1/250, 1/500, sklo kreslilo az tak na clonu 8, na plnou diru priserne mekke,lamel vice, nepocital jsem, casy se nastavuji az po natazeni, hledacek jak u FEDu...pro me, s brylemi nevyhovujici, proste neni videt do kraju pri primem pohledu, myslim ze i pro nebrylare nic moc. Chod zaverky krasny, kultivovany, vubec neskube, Fed je proti tomu katastrofa, udela to jen psouk a je to tam 8-)
  • 0

#466 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 448 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 29 červen 2009 - 20:07:58

jo a kamos ji bude brat s sebou na temny expres, tak si to tam, Krakene, muzes osahat
  • 0

#467 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 29 červen 2009 - 20:21:19

Kraken:
No, špeciálne pre teba som to prerátal - dokonca 3 krát, tie lamely, a 2x mi vyšlo 11 a raz 11, takže niečo z toho 8-)

Pignon má pravdu s tým hľadáčikom, ja mám brýle a okraje teda nevidím. Ale pocitovo je to krása. Keby sa mi dostala do rúk skôr, nebudujem Kiev systém.

To sklo je inak výsúvacie, aj keď neviem neviem, či ten centimetrík niečo zachráni. Ale marketingovo dobrý krok!

Ď.
  • 0

#468 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 29 červen 2009 - 20:25:02

Pre zaujímavosť, v systéme by mali byť tieto sklá (neviem ale, kde by sa tak dali nájsť).

30/6.8 Largor
45/2 Openar
45/2.8 Belar
45/3.5 Belar
90/4.5 Tele-Mirar
135/4.5 Tele-Mirar
180/6 Telex
210/4.5 Belar
60/1.5 Sonnar

Celkom pestré, hlavne ten Sonnar...

Ď.
  • 0

#469 indan

indan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 červen 2009 - 20:28:16

More:
Jestli bude volná tak já bych si s dovolením také jednu vzal 8-)
  • 0

#470 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 červen 2009 - 20:28:53

Pre zaujímavosť, v systéme by mali byť tieto sklá (neviem ale, kde by sa tak dali nájsť).

30/6.8 Largor
45/2 Openar
45/2.8 Belar
45/3.5 Belar
90/4.5 Tele-Mirar
135/4.5 Tele-Mirar
180/6 Telex
210/4.5 Belar
60/1.5 Sonnar

Celkom pestré, hlavne ten Sonnar...

Ď.


zajimave, vsechny nazvy zmenili, pouze Sonnar nechali
jeste se mi i libi jeji format 24x32, neni to takova nudle jako 24x36 8-)
  • 0

#471 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 30 červen 2009 - 05:18:37

Těch clonek nechám udělt cca 5, ale bude to trvat asi týden. Pak to domluvíme.


Já se sice nejbližších srazů účastnit nebudu a máme to od sebe relativně kousek, ale pokud by to pak bylo možné poslat poštou, budu líbat ruce, platit budu předem na účet :)
  • 0

#472 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červen 2009 - 06:09:18

jo a kamos ji bude brat s sebou na temny expres, tak si to tam, Krakene, muzes osahat


Těším sa jak sviňa, na opemu aji na sraz.
  • 0

#473 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 červen 2009 - 07:12:31

Pre zaujímavosť, v systéme by mali byť tieto sklá (neviem ale, kde by sa tak dali nájsť).
30/6.8 Largor
45/2 Openar
45/2.8 Belar
45/3.5 Belar
90/4.5 Tele-Mirar
135/4.5 Tele-Mirar
180/6 Telex
210/4.5 Belar
60/1.5 Sonnar
Ď.

Většina z nich nebyla víc než prototyp. Pravděpodobně neexistují nikde jinde, než v muzeu Meopty.
  • 0

#474 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 30 červen 2009 - 09:59:48

Zcela náhodou jsem narazil na e-bay na Tele-Mirar 90mm i s hledáčkem, za pakatelní cenu cca 600 USD. Jo, a bydlí někde v Norimberku - kdybyste tam měli někdo cestu.
  • 0

#475 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 červen 2009 - 17:30:50

Chtěl bych se zeptat uživatelů Yashicy 35 na názor ba objektiv Yashinon. Na všech forech jsem četl něco vtom smyslu jako " ..very sharp ", ae zdá se mi, že kresba začíná někde na f4-5,6. Je to jenom můj názor nebo máte podobné zkušenosti ?
  • 0

#476 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 červenec 2009 - 08:35:39

Možná by někoho mohla zajímat tato stránka o originálních rtuťových bateriích
  • 0

#477 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 červenec 2009 - 08:44:43

Aha, to se nepovedlo, takže ještě jednou Vložený obrázek
  • 0

#478 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 červenec 2009 - 19:48:51

Pánové, jaký jsou tady zkušenosti se SF dálkoměrama, jako jsou třeba Fujiny 645, 670 a 690, nebo mamči 6 a 7 apod.?
  • 0

#479 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 červenec 2009 - 20:32:24

Himself> no ja mám M7 (typ I), 65mm, 150mm. Skúsenosti len najlepšie, cítim, že ten, kto limituje výsledky, som ja. FOtoaparát výborný, sklá úžasné.
Skús konkretizovať, keď tak sa mi ozvi na duro (a) crap.sk, pokecáme.

Ď.
  • 0

#480 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 červenec 2009 - 21:03:13

Snažím se teprve zorientovat, ale zdá se, že nabídka není příliš široká.
Asi nepotřebuju extra velký formát, takže 645 nebo 66 (z toho mi vychází fujiny 645, bronica 645 a mamča 6). Nejspíš bych nerad zoom, možná bych to zvládnul i bez výměnných skel, pak bych chtěl eq asi 35mm. Principielně se nebráním AF, i když to jde ruku v ruce s motorem, který podle mě ubírá na bezhlučnosti, takže spíše ne. Určitě chci, aby to umělo režim priority clony a samozřejmě pokud možno slušný rozsah clitlivostí a časů ...
  • 0

#481 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 červenec 2009 - 21:56:08

Hmm, tak to priamu skúsenosť nemám. Sklá od Mamiya sú podľa všetkého výborné všetky, prioritu clony takisto fotoaparáty vedia.
M6 má menší systém (najširšie 50mm), M7 má aj 43mm (asi ju má Eda?).

M6 má rozdiel oproti M7 (okrem formátu) aj v tom, že sa dá ešte o centimetrík zasunúť bajonet do tela.

Ď.
  • 0

#482 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 06:57:41

To se hodí k čemu?
  • 0

#483 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:05:16

k menším rozměrům neasi
Jinak dle kvality bych to seřadil asi takhle
M7 - top, nejlepší skla v sf vůbec (na hony)
M6 - čtverec, levnější, skladnější
Bronica 645 - velmi zajímavá volba, fotí se navýšku!
Fuji 645 - je jich kupa, včetně těch autofokusových, existují i zoomovací, skládací, širokouúhlé, mechanické, plně automatické - určitě ne špatná volba, jsou asi nejlehčí, skvělý cestovatelský foťák. Mírně nižší spolehlivostm, na optiku Mamiyí ani Broncy však nemají. (což má máloco)
Fuji 6x9 - na konec ji dávám jen proto, že je to opravdický obr :) a to člověk většinou u dálkoměru nechce...

Mně osobně se nejvíc zamlouvá M6 kvůli skladnosti a univerzálnímu čtverci.
  • 0

#484 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:11:15

Ale co znamená, že se "dá zasunout do těla"? Jako že dofotím a zamáčknu sklo?
Jinak děkuju za popisy, měl jsem za to, že i optika fuji je špičková. M7 je na mě brutálně drahá. Čtverec M6 by se mi líbil, ale počítám, že aparát s jedním sklem vyjde taky minimálně na 20k. Focení na výšku mi přijde krajně nepraktické ...
Jak to vlastně dělají soudruzi ve Fuji, že nemusí fotit na výšku?
  • 0

#485 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:18:27

No, jak jsem si to po sobě četl, tak jsem si uvědomil, že vlastně i Fuji fotí na výšku. :) Já sám jsem v poslední době přemýšlel o Fuji GA 645 Zi. (ta už je tedy hodně moderní, jedna z posledních modelů)

Hele, jestli to chceš na krajinu - tedy pomalejší věc, nepřemýšlel jsi o nějaké SF sklopce? Tedy s měchem? Je to velmi skladné, jen prostě vše plně mechanické. Ale zase velmi levné :) Jen se širokáčema u toho je asi krapet problém, teď si nemůžu vybavit nic širokoúhlého...
  • 0

#486 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:21:46

Ja a k tomu zasouvání. Ano, prostě ten objektiv po focení zasuneš do těla. Není tam zrcátko, tak proč ne? :) Dle mého výborný nápad.

Jinak jako kvality u Fuji se bát nemusíš, je to dobrý, nicméně jak jsem už naznačil, Mamiya je prostě kosmická :) Jukni sem: http://www.hevanet.c...MF_testing.html (fuji tam tedy je jen 6x9)
  • 0

#487 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:22:53

Ne, primárně to chci na ulici, na lidi. Proto sklo ideálně těch eq35.
Ovšem jestli všechny 645 fotí na výšku, jsem zdrcen ...
  • 0

#488 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:26:18

Tak jsem se dočetl, že to tak skutečně je ... :-) :-)
  • 0

#489 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:44:03

No ono to konštrukčne asi ani inak nejde :-) Jedine že by chodil film zhora dole - to som ale ešte pri diaľkomeroch nevidel.

V ostatnej dobe mám pocit, že M6 a M7 išli celkom fajn dole - oproti 2,3 rokom dozadu. Ale stále je to kopec peňazí. Ja som kvôli M7 predal kompletný M645 systém, s pár sklami a 2 telá, a po doložení som mal na telo + 65mm (ty máš tuším tiež, nie? Tam je cesta :-).

Skús pozrieť *Bay, keh.com.

Pár info aj tu (k iným systémom):
http://www.dantestel.../technical.html

Ď.
  • 0

#490 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 07:51:38

Už to studuju, práce stojí :-)
Mám dost velkou základnu v M645 systému, ale zbavovat se ho určitě nehodlám. Kvůli krajině, ale hlavně kvůli portrétu. Spíš jsem tak nějak myslel, že pořídím bokem jedno tělo a jedno sklo. Ale když vidím tu cenu Mamči 6 ...ideální by bylo, kdybych si to mohl někde vyzkoušet. Jdu dál browsovat.
  • 0

#491 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 2 červenec 2009 - 09:22:14

..... kdybych si to mohl někde vyzkoušet. Jdu dál browsovat.


zapomeň na myš, potřebuješ si to někde ošmatat - nezbývá než poznávací zájezd k někomu, kdo tu šestku má, věřím, že tací tady jsou
když bych měl zaplatit dvacet, tak bych si dojel i pár hodin vlakem, kvůli prohlídnutí a pomačkání spoušti
pomačkával jsem si nedávno jednu hradeckou sedmičku, je to zajímavej fotoaparát
  • 0

#492 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 09:25:46

No ono to vypadá spíš na 20 za tělo a dalších aspoň 15 za padinu. A to prostě dát nemůžu. Takže se odkládá na neurčito :-)
  • 0

#493 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 09:45:18

No ono to vypadá spíš na 20 za tělo a dalších aspoň 15 za padinu. A to prostě dát nemůžu. Takže se odkládá na neurčito :-)


ta pade se da koupit i za 8tisic, staci to sledovat delsi dobu.
Telo + 75ka - kolem 15ti tisic.

150ky netreba, jednak se s ni spatne ostri a komponuje, jednak je tele na dalkomeru zvrhlost :-), nemam moc casu, pripadne se rozepisu pozdeji
  • 0

#494 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 09:52:39

Myslím, že by mi téměř jistě stačila ta padina. Ale jak koukám na eBay, vesměs tam jsou sety se 75 za minimálně 1100 USD
  • 0

#495 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 5 červenec 2009 - 07:47:21

http://www.aukro.cz/...fotoaparat.html Snad vás to bude zajímat.
  • 0

#496 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 červenec 2009 - 12:58:47

Vážení kolegové, Leica IIIf, 1682.ks z roku 1950 fotí stále skvěle i bez
jakýchkoli bateriíí! Summitar 2,0/5cm je / pravda poněkud slabší / ve
výkonu v protisvětle, ale skládací "plechovka" na Summitar to poměrně
úspěšně kompenzuje. Jaká je komplexní podoba životního štěstí ? Erik
  • 0

#497 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 6 červenec 2009 - 16:32:50

podoba fotografova životního štěstí je někde uvnitř té Vaší Leicy, pane kolego :) - ale spoň já bych to tak viděl :)
  • 0

#498 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červenec 2009 - 18:54:42

Vážení kolegové, Leica IIIf, 1682.ks z roku 1950 fotí stále skvěle i bez
jakýchkoli bateriíí! Summitar 2,0/5cm je / pravda poněkud slabší / ve
výkonu v protisvětle, ale skládací "plechovka" na Summitar to poměrně
úspěšně kompenzuje. Jaká je komplexní podoba životního štěstí ? Erik


Tak to, milý kolego, gratuluji k vynikajícímu stroji! A také k objektivu, který (tedy pokud nemáte opravdu vadný kus) vůbec nepatří do kategorie slabších! Pravda, je s ním třeba hledat specifické situace a používat spíše klasické emulze s bohatým zrnem, ale když nastane pro tento objektiv vhodná situace, bohatě se odmění výsledky. Summitar je, svým způsobem, klenot dávných věků. Zdaleka není dokonalý, ale má charakter jak v dnešní době moderních a dokonalých objektivů málokterý!

Ale abych jen nežvanil, tak přidám dvě ukázky:

http://www.fstop.cz/.../1/172/shar.jpg
http://www.fstop.cz/.../1/172/xesr.jpg

Ta první je koncertní, takže o kontrast nebyla nouze. Obojí foceno kouskem z roku 1948 (nepletu-li se).

Martin
  • 0

#499 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 7 červenec 2009 - 11:07:12

jo to jejich rozpití...
summitar je krásnej i na pohled! mně jedna tahle trojka se summitarem za osmičku v excelentim stavu utekla - nebyl sem si jistej :D no teď už sem, ale.... 8-)
  • 0

#500 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 červenec 2009 - 13:55:23

Přátelé, tak jsem před dvěma týdny objednal ty baterie 1,35V u Varvacom a dnes odpověděli, že je dodavatel zrušil bez náhrady ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních